Valeriu Ciuperca a marcat un gol pentru Baltika în etapa a 22-a din LNF (video)
8 noiembrie 2017, miercuri

Mijlocașul moldovean în vîrstă de 25 de ani, Valeriu Ciuperca, care evoluează din luna august pentru formația Baltika Kaliningrad, a înscris un gol pentru echipa sa.

S-a întîmplat în meciul etapei a 22-a din liga a doua valorică a campionatului Rusiei contra echipei Tambov. Ciuperca a trimis balonul în poarta adversă în minutul 51. Totuși, Baltika nu a reușit să obțină victorie, partida încheindu-se cu scorul de 2:1 în favoarea adversarului.

Remarcăm că Valeriu a primit și un cartonaș galben în minutul 59 al acestui meci.

La moment, Baltika se poziționează pe locul 7 al clasamentului, cu 33 de puncte acumulate.

Sursă: "Moldova Fotbal"