Petrocub a învins Speranța într-un meci amical
11 noiembrie 2017, sîmbătă

Speranța Nisporeni și Petrocub-Hîncești au jucat astăzi un meci amical. Partida s-a disputat pe stadionul Mezon UTM din Chișinău și s-a încheiat cu victoria hînceștenilor, 2:1.

Petrocub a deschis scorul în minutul 21 prin Artiom Puntus. Apoi au majorat avantajul în minutul 34, după reușita lui Vadim Paireli.

Speranța e redus din handicap în minutul 73. Autorul golului: Viorel Primac. Acesta a fost primul meci jucat de Primac după accidentarea suferită în amicalul cu Sfîntul Gheorghe Suruceni acum 3 săptămîni.

De menționat că în acest meci antrenorul Speranței, Cristian Efros a utilizat 2 jucători aflați în probe.

Speranța va juca următorul meci din Divizia Națională, acasă, pe 18 noiembrie, cu Sfântul Gheorghe Suruceni.

Sursă: "Moldova Fotbal"