Milsami a învins echipa ucraineană Rukh într-un meci de verificare (video)
8 martie 2018, joi

Fotbaliștii clubului Milsami s-au impus astăzi în meciul de verificare cu echipa ucraineană Rukh, scor 2:0.

Ambele goluri au fost marcate în poarta clubului din liga a doua a campionatului Ucrainei în prima repriză. În minutul 24, scorul a fost deschis de Ion Ibrian, iar în minutul 32, avantajul orheenilor a fost dublat de Romeo Surdu.

Milsami - Rukh 2:0
Marcatori:
Ibrian, 24 - 1:0, Surdu, 32 - 2:0.
Componenta de start a clubului Milsami: Chirinciuc, Bolohan, Bogdan, Novicov, S.Platica, A.Cojocari, M.Platica, Surdu, Ibrian, A.Antoniuc, Bugaiov.
În repriza a doua au mai jucat: Crăciun, M.Antoniuc, O.Andronic, Rața, D.Ciobanu, A.Rusnac, Sidorenco, V.Jardan.

În primul meci amical disputat în cadrul cantonamentului din Turcia, discipolii lui Veaceslav Rusnac au fost învinși de clubul ucrainean Poltava (0:2).

Sursă: Официальная страница клуба "Milsami" в Facebook